V POHYBU

GP USA 2019 - zavěšení out
04. 11. 2019

Místo oslavy padesátých narozenin Mattia Binotta přinesla GP USA hořké vystřízlivění.

Ferrari se na trati v Austinu od počátku víkendu relativně dařilo, když se drželo na předních příčkách. První komplikaci přinesl třetí trénink, ve kterém Leclerca postihla technická porucha motoru. Přesto se však Leclerc zvládl kvalifikovat jako čtvrtý a Vettel prohrál pole position s Bottasem jen o dvanáct tisícin vteřiny.

Závod byl ale pro Ferrari pohromou. Už od startu bylo na Vettelovo voze „něco špatně“ což vyvrcholilo o několik kol později destrukcí jeho zavěšení pravého zadního kola. Ale ani Leclerc moc nezářil a nakopak velmi ztrácel a nedokázal držet tempo špičky. Proto už ani moc nevadilo, že měl problémy při své první zastávce v boxech. Čestný úspěch pro Ferrari zachránil Leclerc nejrychlejším kolem závodu. V závodě zvítězil Bottas, druhý Hamilton získal svůj šestý titul mistra světa.

Pořadí v cíli: Bottas - Hamilton - Verstappen - Leclerc - Albon - Ricciardo - Norris - Sainz - Hulkenberg - Perez - Räikkönen - Kvyat - Stroll - Giovinazzi - Grosjean - Gasly - Russell - Magnussen

Průběžné bodové hodnocení jezdců: Lewis Hamilton 381 bodů, Valtteri Bottas 314, Charles Leclerc 249, Max Verstappen 235, Sebastian Vettel 230, Alexander Albon 84, Carlos Sainz 80, Pierre Gasly 77, Daniel Ricciardo 46, Sergio Perez 44, Lando Norris 41, Nico Hulkenberg 37, Daniil Kvyat 34, Kimi Räikkönen 31, Lance Stroll 21, Kevin Magnussen 20, Romain Grosjean 8, Antonio Giovinazzi 4, Robert Kubica 1.

Průběžné bodové hodnocení týmů: Mercedes 695 bodů, Ferrari 479, Red Bull Racing Honda 366, McLaren Renault 121, Renault 83, Racing Point BWT Mercedes 65, Scuderia Toro Rosso Honda 64, Alfa Romeo Racing Ferrari 35, Haas Ferrari 28, Williams Mercedes 1.