AKCE A ZAJÍMAVOSTI Z KLUBU

DALŠÍ AKCE PŘEDCHOZÍ AKCE
Maranello Tour 2011 Story
11. 05. 2011

Maranello Tour 2011 Story

Opět po roce se vrátil český živel do Maranella, které jej opět přivítalo otevřenou náručí. Celkem pět dní jsme byli hosté báječného světa, díky kterému je svět o mnoho hezčí místo k životu. Krásné vozy, otevření lidé, atraktivní krajina, výborné jídlo a mnoho příběhů.

V roce 2010 se členové Ferrari Owner’s Clubu Czech republic poprvé podívali do míst, kde vznikly jejich vozy. Vozy, které je naprosto uchvátili, které jsou jejich vášní a spojují je. Příprava a akce Maranello Tour 2011 zabrala skoro 6 měsíců průběžné práce. Výsledek se však dostavil a jistě máme všichni na co vzpomínat.

Účastníci akce nabrali směr Maranello v různých hodinách ve středu 11.5.2011. Po cestě se vytvořilo několik skupinek, které společně ukrajovaly kilometr za kilometrem. V cíli se nakonec setkalo 15 vozů se vzpínajícím se koněm ve znaku. Pro klub to byla vskutku historická událost, neboť tolik členů klubu ještě dosud necestovalo svými vozy tak daleko na klubovou akci. Za to všem patří velké poděkování. A to nejen za to, že se svými miláčky vyrazili tak daleko, ale hlavně, že se po celou dobu co jsme byli v Maranellu nestala žádná nepříjemnost ohrožující nás i naše hostitele.

Do Maranella jsme dorazili v průběhu odpoledne, které nám zpříjemnilo i to, že česká hokejová reprezentace porazila USA. Před hotelem Maranello Palace již v tu vítěznou dobu stála auta drtivé většiny účastníků Maranello Tour 2011. Dvojici Ferrari F355 Spider a 355 F1 Berlinetta doplňovala dvojice 599 GTB Fiorano, 575 Superamerica, 612 Scaglietti, California, F430, F430 Spider, Scuderia Spider 16M, 458 Italia a zlatý hřeb programu v podobě 599 GTO. Ale parkoviště před hotelem neobsadili jen členové českého FOC. Čestná místa zde patřila i fanouškům značky z dalekého USA.

Krátké posezení na terase hotelu ukončil odjezd na večeři v restauraci Montana, kde bylo pro všechny členy FOC připraveno speciální menu.

Čtvrtek je zasvěcen dobrému obědu v Ristorante Cavallino a následné Factory Tour. Factory tour letos začínala v Galerii Ferrari. Krátká procházka kolem aut a delší povídání u maket budov, které tvoří areál továrny a kudy též povede prohlídka. Ta po krátkém přesunu v připraveném autobusu startuje v motorárně. Sledujeme i kompletaci osmiválcových motorů pro Ferrari a Maserati. Na kompletaci dvanáctiválcových motorů je zajímavé to, že jeden motor vždy skládá jeden zaměstnanec a díly má uložené v prosklené bedně, kde má dokonalý přehled o jejím obsahu. Pokračuje se montážní linkou, kde jsou kompletovány osmiválcové Californie a 458 Italie bez ohledu na zemi určení.

Factory tour se posouvá do své závěrečné části, která se odehraje v Gestione Sportiva. Loni jsme neviděli tehdy aktuální vozy, protože již byly na cestě do Valencie k evropské GP. Tentokrát je o víkendu volno a Ferrari 150° Italia Fernanda Alonsa a Felipeho Massy jsou na místě, ale není zde oprávnění dostat se do jejich blízkosti. Jedním z důvodů je to, že se dnes pilně testuje. Už od rána jezdí po Fioranu různé specifikace formulí 1 od Scuderie Ferrari. Stačit musí jen kompletace repasovaných F1 motorů a pak následuje přesun do skladu programu 599XX, FXX a F1 Clienti.

Po factory tour je čas chvíli odpočívat. Čeká nás večerní program v populární Azienda Opera O2 di´ Ca Montanari. Posezení s občerstvením a vínem je příjemným zakončením zajímavého dne.

Pátek je v programu Maranello Tour 2011 logisticky nejnáročnější den. Čeká na nás audience u Horacia Paganiho. Do San Cesaria sul Panara to není daleko, ale udržet v plném provozu pohromadě kolonu 15 aut, když v cestě stojí nespočet kruhových objezdů, sjezdů a nadjezdů, není zrovna nejjednodušší. Dobrá věc se však podařila a celá skupina dorazila až k sídlu Pagani Automobili S.p.A. Místní factory tour je trochu skromnější. V showroomu si vyslechnete historii díla Horacia Paganiho, ve vedlejší dílně uvidíte vozy, které se aktuálně kompletují a v poslední místnosti můžete kromě autoklávu užívaného k pečení (titan)karbonových dílů sledovat i auta, která se aktuálně servisují.

Příjemná prohlídka uběhne až moc rychle a my jedeme zpět do Maranella, abychom objevovali i kulinářské kvality místní kuchyně. Na naší návštěvu již čekají v restauraci La Condea di Montale. Lehký oběd se proměnil v dvouhodinové hody, kdy na stole střídala jedna dobrota druhou. Tím však kulinářské zážitky tohoto dne nekončí. Večer je na programu gala večeře v Galleria Ferrari organizovaná Ferrari Clubem Italia při příležitosti Mille Migla 2011 a Ferrari Tributo to Mille Miglia 2011. Gala večeře byla zahájena prohlídkou Gallerie a na ní navázala exklusivní pětichodová večeře v síni slávy.

Sobota byla dnem Mille Miglia v Maranellu. Ferrari v rámci loňské Mille Miglia spustilo svou akci Ferrari Tribute to Mille Miglia. Skupina 130 moderních Ferrari jede jako předvoj pelotonu historických automobilů účastnících se Mille Miglia. V rámci této aktivity přivedlo Ferrari všechny účastníky na Fiorano k absolvování jednoho měřeného kola. Pro letošní ročník připravilo Ferrari speciální program nazvaný Ferrari Guest Programme at Fiorano. Ten kromě možnosti trávit prakticky celý den v areálu Fiorana zahrnoval i soutěž elegance, ježdění po okruhu, prohlídku továrny a hlavně možnost sledovat všechny účastníky Mille Miglia a Ferrari Tribute to Mille Miglia. Prvního ročníku soutěže elegance se nezúčastnilo mnoho soutěžících, za to však jejich auta byla nádherná. Příjezd prvního Ferrari v rámci Ferrari Tribute to Mille Miglia byl naplánován na půl pátou, ale realita ukázala na čtvrt na šest. O co bylo čekání delší, o to větší zážitek jsme pak měli. Všichni účastníci Ferrari Tribute to Mille Miglia 2011 ještě nestačili protnout startovní pásku na Fioranu a již tu byly posádky Mille Miglia 2011 ve svých krásných historických klenotech. Bugatti, Alfy Romeo, Astony Martiny, Jaguary, Mercedesy, Porsche, BMW ... Ferrari bylo skvěle zastoupeno i ve startovní listině Mille Miglia, když diváci mohli vidět např. tyto kousky: 166, 225 S Export, 340 America, 250 Europa GT nebo 500 Mondial.

Nastal čas loučení. Naposledy jsme večeřeli v Montaně...

V neděli se Maranello probudilo do zamračeného rána. Nestačili jsme se ani nasnídat a z mraků už se spustily první kapky. Ty se postupně změnily ve vytrvalý déšť. To byl neklamný signál abychom se vydali zpět domů. Po pěti dnech opouštíme náš dočasný domov. Nashledanou...

FOTOGALERIE

Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery Maranello Tour 2011 Story gallery