AKCE A ZAJÍMAVOSTI Z KLUBU

DALŠÍ AKCE PŘEDCHOZÍ AKCE
Abu Dhabí - Formule 1
29. 10. 2009

Abu Dhabí - Formule 1

Vidět závodní okruh v Abu Dhabí a zemřít? No s trochou nadsázky by na tom mohlo být něco pravdy.....

Již po výstupu z letiště bylo jasné, že na teploty, které jsme v Čechách opouštěli můžeme zapomenout. Krásných 33 až 35 stupňu nás provázelo celou dobu a jediné co nám dávalo pořádně zabrat byla klimatizace a to téměř kdekoliv. V některých momentech jste měli pocit, že Vás zavřeli z pláže rouvnou do ledničky. Každopádně po ostatních stránkách bylo vše perfektně organizované a bylo vidět, že Abu Dhabí se chce v seriálu nejen udžet, ale samozřejmě v něm zářit.
Kromě samotného závodu, byly pro návštěvníky připraveny doprovodné programy jak na okruhu, tak na pláži přímo v centru. A nejednalo se o žádné maličkosti. Jména jako Beyonce, Soul II Soul, Aerosmith, Jamiroquai, Timbaland atd. byly zárukou velmi dobré zábavy každý den dlouho do noci.
 
Nekteří odvážnější z nás absolvovali i výlet do pouště, což byla velmi zajímavá záležitost vzhledem k teplotám, které zde panovaly. Ale jak řekl náš průvodce, buďme rádi, že není klasických 47 stupňu a opravdu jsme byli.
 
Samotný okruh jako už by to bylo zvykem v těchto zemích se před Vámi najednou vynoří z úplně ničeho uprostřed písečné planiny. Nesmíme však zapomenout, že přesto k němu vede naprosto luxusní osmiproudá dálnice. No a jakmile tam dorazíte, což Vám z centra trvá asi 25 min, tak potom už jenom stojíte a s opravdovým údivem sledujete, jak může vypadat závodní okruh. Již jsme viděli mnoho okruhů na kterých se Formule 1 jezdí, ale tohle je naprosto úžasná záležitost a to nejen hotelem, který vévodí celému okruhu, ale i marínou, která je snad 20 metrů od závodní tratě. V pozadí nad tím vším se tyčí obrovská červená střecha se znakem Ferrari uprostřed. Prostě pohled, který pohladí srdce i duši každého fanouška Ferrari. 

Bohužel tento skvost bude dokončen až příští rok, takže na jeho otevření si budeme ještě muset počkat. Co dodat závěrem? Představte si, že sedíte na tribuně, pod Vámi jezdí monoposty formule jedna, vedle Vás stojí obrovské jachty, před Vámi obrovské jachty, nalevo úžasný skleněný hotel a v dáli se tyčí střecha Ferrari parku. Najednou se začne stmívat, formule stáje jezdí, jachty začínají rosvěcet světla a střecha celého holetu jako i přilehlých budov začne měnit barvu. 

A najednou se dostáváte do okamžiku, že nevíte kam se máte dívat dřív. Tak takhle nějak vypadá Formule 1 v ABU DHABI.  Zd      

FOTOGALERIE

Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery Abu Dhabí - Formule 1 gallery